چهارشنبه ۱۳۹۸/۰۲/۰۴

خلاصه: استفاده از پوسته‌های سفارشی و سوم شخص درزمینهٔ تغییر ظاهر یکنواخت رابط کاربری بسترهای نرم‌افزاری و افزایش جذابیت آن‌ها تأثیرات بسیاری را به خود اختصاص داده و پشتیبانی از آن به‌عنوان یکی از مؤلفه‌های کاربر پسند اپلیکیشن‌های گوناگون به شمار می‌رود. برنامه‌های پر استفاده به دلیل ظاهر ثابت و یکنواخت خود پس از گذشت مدت زمانی کسالت‌آور تلقی شده و برخی از کاربران بنای تغییر پوسته (Theme) پیش‌فرض آن را در پیش می‌گیرند، اما پشتیبانی از قابلیت فوق باید از جانب توسعه‌دهندگان فراهم آورده شده و در صورت عدم توجه، فرد کاربر با محدودیت‌های بسیاری در این خصوص همراه می‌شود.

مرورگرها در قالب پراستفاده‌ترین بسترهای نرم‌افزاری حال حاضر به شمار رفته و روزانه به تعداد چندین بار ممکن است مورد استفاده قرار گیرند، بنابراین توضیحات پاراگراف پیشین با شدت دوچندانی در مورد آن‌ها صدق می‌کند. کمپانی گوگل در تلاش جهت تغییر ویژگی‌های داخلی و ظاهری مرورگر محبوب خود، یعنی کروم اخیراً قابلیت استفاده از پوسته‌های سفارشی را میسر ساخته و تعدادی گزینه پیش‌فرض را نیز در فروشگاه آنلاین نرم‌افزار به‌صورت رایگان در اختیار همگان قرار داده است. از آنجایی که این مهم قابلیتی جذاب و کاربردی به شمار رفته و بسیاری از کاربران به دنبال رویه و روش‌هایی جهت تغییر پوسته یکنواخت رابط کاربری نرم‌افزارهای خود هستند، لذا تصمیم بر آن شد تا در قالب نوشته‌ای نحوه چگونگی انجام آن را با یکدیگر بیاموزیم.

برای این منظور ابتدا نرم‌افزار کروم را گشوده و سپس به آدرس فروشگاه اینترنتی مرورگر مراجعه نمایید (فروشگاه اینترنتی مرورگر کروم).

پس از بارگذاری کامل صفحه، مشاهده می‌کنید که تعداد قابل توجهی از پوسته‌های مختلف در اختیار شما قرار می‌گیرند. اکنون کافی است تا به جستجوی موارد موجود پرداخته و سپس گزینه مورد نظر خود را انتخاب نمایید. در صورت نیاز می‌توانید با استفاده از نوار جستجوی Search the store به جستجوی پوسته مدنظر خود پرداخته و یا با استفاده از منوی کشویی Categories، نتایج را طبقه‌بندی نمایید (گزینه By Google پوسته‌های اول شخص گوگل و گزینه Artists نیز پوسته‌های سوم شخص توسعه یافته توسط استفاده‌کنندگان از مرورگر را فهرست می‌نماید).

در نهایت پس از یافتن پوسته مورد نظر خود، کافی است تا یک مرتبه بر روی آن کلیک کنید تا به صفحه اطلاعات مرتبط با پوسته مربوطه هدایت شوید.

پس از مراجعه به صفحه پوسته انتخابی، بر روی کلید آبی رنگ Add to Chrome در گوشه سمت راست بالای صفحه کلیک کنید.

 

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید